تماس با ما 05136106

- طب سنتی

طب قدیم یا همان سنتی علمی است که درمورد بدن انسان، طبایع مختلف، مزاج های گوناگون، اثر داروهای گیاهی  با مزاج های مختلف و گاهی اوقات جراحی و مزاج فصول و نوشیدنی‌ها و خوراکی‌ها بحث می‌کند .

در این علم علل بیماری‌ها و سپس درمان توسط داروهای مختلف گیاهی و انواع معجون‌ها، خوراکی‌ها، نوشیدنی‌ها و بعضی مواقع توسط جراحی بیمار را درمان می‌کنند .

طب سنتی از داروهای گیاهی، حیوانی و معدنی استفاده می‌کند حجامت، بادکش و فصد نیز در این طب وجود دارد. شناخت و تشخیص بیماری‌ها از طریق نبض، ادرار، مدفوع و علائم بالینی بیمار نیز در طب سنتی انجام می‌شود .

طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی طب سنتی مجموعه ای از دانسته ها ، مهارت ها و اعمال که بر پایه  نظریه ها، باورها و تجربه های بومی فرهنگهای مختلف است، که در بهداست و پیشگیری، تشخیس، بهبود و مداوای بیماری های جسمی و ذهنی مورد استفاده قرار می گیرد 
- حجامت

حجامت یکی از رایج ترین روش های درمانی در طب تاریخی و سنتی ایران می باشد که در آن با روش های خاص و از مواضع مشخص و شناخته شده در بدن خونگیری انجام می شود و هدف آن در افرادی که بیماری خاصی ندارند، جلوگیری از بیماری و واکسیناسیون است و در افرادی که بیمار می باشند و یا دچار غلظت و چربی خون هستند، درمان و رفع مشکل می باشد. پس نتیجه می گیریم که حجامت هم در پیشگیری و هم در درمان بیماری ها مفید و اثر بخش است.
- زالودرمانی

زالو درمانی هزاران سال پیش برای درمان اختلالات سیستم عصبی، مشکلات دندان، بیماری‌های پوستی و عفونت‌ها استفاده می‌شد .

امروزه علاوه بر این موارد، زالو درمانی بعد از انواع جراحی پلاستیک و دیگر جراحی‌های میکروسکوپی استفاده می‌شود. زیرا زالو در بزاق خود ماده آنتی کوآگولان ضد انعقادی ترشح می‌کند که از لخته شدن خون در بدن جلوگیری کرده و باعث بهبود گردش خون می‌شود. جریان خون بهتر باعث بهبود سریع‌تر زخم‌ها می‌شود .

برخی اوقات زالو درمانی بهترین راه حل جایگزین برای درمان بیماری‌هاست و حتی گاهی از درمان‌های دارویی هم بهتر عمل می‌کند. به دلیل اثرات شفابخش زالو درمانی بر بدن انسان، این درمان سنتی محبوبیت زیادی بین مردم پیدا کرده است. در حال حاضر، زالو درمانی به دلیل ساده بودن انجام آن و کم هزینه بودن مورد توجه قرار گرفته است .

- فصد

فصد نوعی روش خونگیری در طب سنتی می باشد که در آن با ایجاد شکاف در جداره رگ اقدام به خارج کردن خون می کنند.

در این روش دو هدف مد نظر می باشد. در وهله ی اول کاستن از حجم خون بیمار به منظور کم کردن ترافیک خون و غلظت آن و هدف دیگر انحراف خون به مسیر دیگر برای درمان بیماری یا رفع مشکل می باشد.