تماس با ما 05136106

- اورولوژی

اورولوژی به معنای "ادرار " و لوژی به معنای "مطالعه"، مشتق شده، که به جراحی ادراری-تناسلی نیز شناخته می‌شود، شاخه‌ای از پزشکی  است که بر روی جراحی و بیماری‌های پزشکی مجرای ادراریو اعضای تولید مثل مذکر، تمرکز دارد.
اعضایی که در حیطه اورولوژی قرار دارند شامل این مواردند:
 کلیه‌ها،
 غدد فوق کلیوی، میزنای‌ها، مثانه، پیشاب‌راه، و اعضای تولید مثل مذکر بیضه‌ها، اپیدیدیم، مجرای وابران، کیسه منی، پروستات  و آلت نری.

مجاری ادراری و تولید مثلی، ارتباط نزدیکی با هم داشته، و اختلالاتشان معمولاً بر روی هم اثرگذارند. بنابراین، طیفی از شرایطی که تحت مدیریت اورولوژی قرار دارند، در حوزه اختلالات ادراری-تناسلی  نیز موجودند. اورولوژی، مدیریت وضعیت‌های پزشکی (یعنی غیر جراحی) چون عفونت‌های مجاری ادراری  و هایپرپلازی خوش‌خیم پروستات  را با وضعیت‌های جراحی چون سرطان پروستات، سنگ کلیه، ناهنجاری‌های مادرزادی، جراحات ترومایی حاد  و بی‌اختیاری استرسی را با هم ترکیب می کند .

فنون ارولوژیکی، شامل جراحی با حداقل تهاجم  روباتی  و لاپاروسکوپی، جراحی با لیزر و دیگر فرآیندهای هدایت شده با اسکوپ می باشند. اورولوژیست‌هایی که در فون جراحی با تهاجم کمینه آموزش می بینند، از هدایت فراصوت  زمان-حقیقی   (آنی)، تجهیزات اندوسکوپی فیبر نوری، و انواع لیزرها، در درمان انواع شرایط خوش‌خیم و بدخیم بهره می برند . اورولوژی با این موارد ارتباط نزدیکی داشته و با متخصصانش همکاری نزدیکی دارند سرطان‌شناسی، نفرولوژی، پزشکی زنان، پزشکی مردان، جراحی کودکان، جراحی کولورکتال، پزشکی گوارش، و اندوکرینولوژی .